Pokud si právě chcete nechat vyrobit kvalitní obal, je třeba zadat několik parametrů a absolvovat několik kroků. U obalového designu je třeba při konzultaci a zadání co nejrychleji dostat hotový produkt. Urychlit celý proces realizace. Obalový designér by vás měl umět nasměrovat. Je třeba si uvědomit, co bude uvnitř obalu a co má obal splňovat. To ovlivní všechno ostatní.  Obal je velmi závislý na produktu, pro který je konstruovaný.

Zadání tvorby obalu

Neřešte složitosti a vsaďte na jednoduchost, v té je vždy síla. Extrémem je situace, kdy si pošlete technický výkres a chcete pouze udělat obal. Tvůrci pak chybí prostor pro představivost a návrh možného a mnohdy lepšího řešení. Další extrém je, pokud klient naopak vůbec neví, co vlastně chce a komunikuje se s ním velmi těžko. Cena obalů se může různit. V povědomí se ale usadilo to, co je zveřejněno na různějších e-shopech na internetu. Tam jsou ceny velmi nízké. Obaly se zde vyrábí ve velkých sériích, nikoliv na zakázku. Velké náklady jsou levnější, ale nemusí být to pravé pro vás.

Prodejní obal může být i dražší

Pokud chcete, aby byl obal funkční a prodejní, investujte. Produkty na míru jsou dražší, zvláště pokud žádáte potisk a menší počet krabic. Pokud vidíte v packshopu obal za 10 korun, uvědomte si, že jde pouze o univerzální obal, který vám nemusí sedět. Nechte si určitě poradit, kvalitní obal umí ušetřit čas i práci a také prodat váš produkt. Obaly přesně vyrobené na míru vašim výrobkům, které si přejete zabalit, vám mohou prokázat velkou službu. Je dobré znát produkt, technický výkres bez údaje o těžišti, může být velký problém a hotový obal nefunkční. Obal má chránit, ale je dobré předat i jeho příběh. Vědět, pro koho je produkt určen, zda je to obal na jedno použití, nebo má dlouhodobější funkci. Zda má skrývat před předáním nebo jen chránit při transportu. Obal může zaujmout, navnadit na předmět, který obal skrývá. Obal může být ale i tichý společník, který chrání, ale produkt nezakrývá, nechá jej vyniknout, podtrhuje jeho podstatu a umí jej prodat.


Kontaktujte nás, přivedeme VÁM nové zákazníky.

Pojďte se setkat ohledně reklamy a možností ve Vašem oboru. Pokud navíc zašlete základní info o Vaší firmě, získáte zdarma také reálné odhady, jak Vám reklama bude fungovat. Nebo volejte 603 757 092.