Proč Facebook reklamu?

Proč Facebook reklamu?

Pokud ještě stále nepoužíváte reklamy na Facebooku, přicházíte tak o část z vašich tržeb. Facebooková reklama je totiž účinná a opravdu se vyplácí. Oslovíte tak velké množství lidí. I když existují další sociální sítě, Facebook je mezi nimi pořád jednička a v Česku nemá zatím konkurenci. Na Facebooku je asi 4 600 000 aktivních českých účtů a oproti tomu je na českém a slovenském Instagramu pouze 220 000 účtů a český Twitter je na tom podobně. Na Facebooku jsou lidé prakticky pořád a průměrný člověk tráví neuvěřitelných 30 % času online, na sociálních sítích. Facebook je mobilní platforma a mobil má každý stále u sebe.

Oslovení zákazníků

Například PPC reklamy jasně cílí na zákazníky v pozdějších fázích jejich nákupního cyklu. Na Facebooku jde o vnuknutí myšlenky, že se jim bude hodit právě váš produkt. Zákazníky, kteří navštívili váš e-shop a nenakoupili, znovu oslovíte na Facebooku s novými argumenty. Najdete zde i nové zákazníky, protože lidé objeví něco, co ještě předtím neviděli. Někteří vůbec neví, že váš produkt existuje. Oslovte ty, kteří mají podobné zájmy i chování jako vaši již stávající klienti. Zároveň se i připomenete stávajícím zákazníkům.

Velké možnosti

Zacílení reklam je snadné. Lze použít vše, co o sobě lidé na Facebooku sami prozradí. Nejde jen o pohlaví, věk a lokalitu. Jde o jejich zájmy i chování. Můžete si i vybrat, zda chcete svou reklamu zobrazovat v newsfeedu, tedy v pravém reklamním sloupci nebo třeba pouze na mobilním telefonu. Reklama na FB nevypadá jako reklama. Zobrazí se v newsfeedu mezi ostatními příspěvky všech jejich přátel a také oblíbených stránek.

Dobře provedená reklama na první pohled nevypadá ani jako reklama. Atraktivní obrázek i text sdělující, co váš daný produkt zákazníkovi vlastně přinese. Facebook je velmi inovativní a neustále přináší nové reklamní formáty. Uživatelé na ně velmi dobře reagují. Reklama je také relativně levná, stačí například dolar denně a můžete inzerovat.


Kontaktujte nás, přivedeme VÁM nové zákazníky.

Pojďte se setkat ohledně reklamy a možností ve Vašem oboru. Pokud navíc zašlete základní info o Vaší firmě, získáte zdarma také reálné odhady, jak Vám reklama bude fungovat. Nebo volejte 603 757 092.