E-schopy a internetový prodej je na vzestupu. Nejčastější způsoby platby používané na internetu v e-shopech mohou přitáhnout, ale také ztratit zákazníky. Někteří třeba stále upřednostňují platbu na dobírku, jiní zase platbu kartou. Prostě různí lidé mají různé potřeby a také návyky.

Dobírka je stále v kurzu

Stále jsou lidé, kteří prostě nevěří a nekoupí nic jinak než na dobírku. Nedůvěřují ani platbám na internetu. Platí přímá úměra, čím víc peněz zákazník na e-shopu utratí, tím více je ochoten hradit vyšší poštovné. Dále je to platba při převzetí zboží na prodejně, která se nejvíce využívá u nákupů z mobilního telefonu. Jde o 65 % českých zákazníků, kteří nakupují právě na internetu. Češi stále upřednostňují obchod pěkně z ruky do ruky.

Nejoblíbenější platby na eshopu

Nejoblíbenější platby na eshopu

Bankovní převod a jeho snadnost

Platba bankovním převodem má jednu podmínku a to zřízený bankovní účet. To má v dnešní době asi téměř každý. Nevýhodou je vyplnění údajů k platbě ručně. E-shop odesílá zboží také až po připsání částky na jejich účet. Může jít až o 3 dny. Bezpečnost při platbě je ale velká a garantuje ji banka. Bankovní převod je také v e-shopu zdarma.

Platba kartou na e-shopu

Platba kartou na internetu je stále více oblíbená. Je podmíněna s narůstající nabídkou produktů i služeb. Velký nárůst je i u prodeje vstupenek. Při platbě kartou online daný e-shop přesměruje přímo zákazníka na platební bránu či zabezpečenou stránku. Pak jen stačí vyplnit ono šestnáctimístné číslo karty, doplnit datum platnosti, třímístný bezpečnostní kód a máte platbu vyřešenou. Také 3D secure rozšířené u mnohých bank akceptujích platby jsou v kurzu, mají důvěryhodný charakter. Údaje na kartě se nedostanou k obchodníkům, ale pouze ke zpracovateli platby.

Platba pomocí GoPay

Pro princip platby GoPay je založený už na systému elektronických peněz. Ony elektronické peníze jsou uchovávány na platebním prostředku, tedy na e-wallet, což je elektronická peněženka. Klient systému GoPay má možnost své elektronické peníze vybírat ze systému. Dojde ke zpětné výměně elektronických peněz za peníze reálné a ty jsou zaslány na bankovní účet. Platební brána GoPay nabízí všechny ostatní online platby. Eshopy s napojením na platbu pomocí GoPay pak nabízí všechny typy online plateb zavedené v portfoliu. Jako bonus mají i výhodnější podmínky oproti těm ostatním.

Platba pomocí PayPal

Jde o virtuální peněženku v internetovém světě umožňující přesuny peněz mezi účty PayPal identifikované e-mailovými adresami. Účet je vždy propojený s jednou nebo i s více platebními kartami, jako je VISA nebo MasterCard, které musí mít povolené tyto internetové platby. Tyto transakce jsou pro kupujícího bezplatné, pokud převod peněz nevyužívá platební karty. Ve všech ostatních případech PayPal strhne poplatek za transakci. Lze tak posílat i obdržet peníze až z 203 zemí a dnes i v 26 měnách. Není nutné mít bankovní účet v dané měně a platit bance poplatky za mezinárodní bankovní převody. To je velká výhoda.


Kontaktujte nás, přivedeme VÁM nové zákazníky.

Pojďte se setkat ohledně reklamy a možností ve Vašem oboru. Pokud navíc zašlete základní info o Vaší firmě, získáte zdarma také reálné odhady, jak Vám reklama bude fungovat. Nebo volejte 603 757 092.